Plugins - User Switching - Stable (latest release) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: No, go back
fr: Non, revenir en arrière

note: Translators: %s is the name of the target user
en: Yes, switch to %s
fr: Oui, se connecter en tant que %s

note: Translators: 1: The name of the user who is currently switched to the target user, 2: The name of the target user, 3: Period of time (for example "5 minutes")
en: %1$s is currently switched to %2$s. They switched %3$s ago. Do you want to continue switching?
fr: %1$s est actuellement connecté en tant que %2$s. La bascule a eu lieu il y a %3$s. Voulez-vous continuer à vous connecter en tant que ce compte ?

[ctx: verb]
en: Sponsor
fr: Sponsoriser

note: Description of the plugin
en: Instant switching between user accounts in WordPress
fr: Changement instantané de compte utilisateur dans WordPress

note: Translators: "switch off" means to temporarily log out
en: Switch Off
fr: Déconnexion temporaire

note: Translators: 1: user display name; 2: username;
en: Switched back to %1$s (%2$s).
fr: De retour sur le compte de %1$s (%2$s).

note: Translators: 1: user display name; 2: username;
en: Switch back to %1$s (%2$s)
fr: Revenir au compte de %1$s (%2$s)

note: Translators: 1: user display name; 2: username;
en: Switched to %1$s (%2$s).
fr: Connecté en tant que %1$s (%2$s).

note: Translators: "switch off" means to temporarily log out
en: Could not switch off.
fr: Impossible de se déconnecter temporairement.

en: Could not switch users.
fr: Impossible de changer de compte.

en: Switch&nbsp;To
fr: Se connecter en tant que

[ctx: User Switching title on user profile screen]
en: User Switching
fr: Changement de compte
